loader image
29 April 2024

Puchar Świata Tallin 2024

Cóż to były za emocjonujące walki!

Jakub pokazał prawdziwą waleczną postawę. W pierwszej walce pokonał Brytyjczyka 2:0. W kolejnym pojedynku zmierzył się z Hiszpanem również z wynikiem 2:0. W półfinale wygrał z Estończykiem 2:0. Najbardziej spektakularna była walka finałowa, w której Macek walczył z reprezentantem Azerbejdżanu , którego pokonał również 2:0. Jesteśmy niesamowicie dumni z naszego reprezentanta! Gratulacje!

Ogromne brawa również dla Leny Sałaty za fantastyczną walkę z Hiszpanką , która okazała się być lepsza. Lena stoczyła świetną walkę a jej rywalka wygrała kategorię. To było cenne doświadczenie.

Ostatni dzień Pucharu Świata President Cup w Tallinie należał do juniorów, a w gronie czterech reprezentantów naszego klubu znaleźli się: Zofia Musiał, Bartosz Kobyliński, Hubert Drożan i Blanka Gorońska. To był dzień pełen emocji i zaciętych walk, które dostarczyły nam wielu sportowych wrażeń.

Zosia Musiał debiutująca w tym roku w kategorii juniorki stoczyła ciężką walkę z doświadczoną rywalką, która okazała się lepsza. Choć pojedynek zakończył się porażką, to dla Zosi stanowi on cenne doświadczenie i ważny krok w jej sportowym rozwoju.

Bartosz Kobyliński i Hubert Drożan również musieli uznać wyższość swoich przeciwników. Bartek stoczył trzy ciężkie rundy, a w decydującej zabrakło mu czasu, aby odrobić stratę. Z kolei Hubert w wyrównanym pojedynku po mocnym trafieniu przeciwnika podjął trudną decyzję o wycofaniu się z walki. Mimo porażek obaj chłopacy pokazali ogromny potencjał i udowodnili, że stać ich na walkę o najwyższe cele.

Blanka Gorońska stała się bohaterką ostatniego dnia turnieju. Stoczyła dwie fenomenalne walki, pokonując najpierw reprezentantkę Chorwacji 2:0, a następnie tocząc zaciekły i wyrównany pojedynek z Ukrainką. Niestety, minimalna przewaga punktowa rywalki odebrała Blance szansę na medal. Zawodniczka wraca do Polski z niedosytem, ale i z ogromną motywacją do dalszej pracy, wiedząc, jak blisko była podium.

Wszyscy nasi zawodnicy zaprezentowali znakomity poziom i wspaniałą sportową postawę. Choć nie wszystkim udało się osiągnąć wymarzony cel, to każdy z nich zdobył cenne doświadczenie i pokazał, że stać ich na walkę z najlepszymi. Przed nimi teraz czas ciężkiej pracy i przygotowań do najważniejszych startów w sezonie, czyli Mistrzostw Polski.

Klub pragnie serdecznie podziękować wszystkim zawodnikom za ich determinację, wolę walki i wspaniałą reprezentację klubu na arenie międzynarodowej. Dziękujemy Marcinowi Drożanowi za wsparcie w organizacji wyjazdu, fantastyczne towarzystwo i słowa motywacji. Podziękowania również trenerom za ich ciężką pracę i zaangażowanie w rozwój młodych talentów. Jesteśmy dumni z naszych zawodników i życzymy im dalszych sukcesów!

dołącz do nas

Prowadzimy grupy na różnym poziomie umiejętności oraz w różnym wieku
Przyjmujemy dzieci już od piątego roku życia

wyślij zgłoszenie
MUKS Spartan Rokietnica
Taekwondo Olimpijskie
ul. Szkolna 3c, 62-090 Rokietnica
NIP 781 188 74 14
email: spartanrokietnica@gmail.com
tel: 796 135 884
Kontakt
MIĘDZYSZKOLNY UCZNIOWSKI KLUB SPORTOWY
"SPARTAN ROKIETNICA"
TAEKWONDO OLIMPIJSKIE

Współfinansowane ze środków
Samorządu Województwa Wielkopolskiego

Copyright ©
 MUKS Spartan Rokietnica
Design i realizacja
 Aggie Studio
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram